خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

هشدار پلیس فتا


  رئیس پلیس فتا غرب استان تهران درمورد سواستفاده از اطلاعات شخصی کاربران توسط هکرها در نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام هشدار داد.

   پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ "اصغر باقریان" در این رابطه گفت:متأسفانه این روزها آمار سرقت اطلاعات شخصی کاربران توسط هکرها افزایش پیدا کرده است، به گونه ای که این هکرها با ایجاد پیام های جعلی در نرم افزار تلگرام و ارسال آن به حساب کاربری افراد، از اطلاعات شخصی افراد سو استفاده می کنند.

  هشدار پلیس فتا

  رئیس پلیس فتا غرب استان تهران افزود: هکرها با وارد کردن شماره تلفن قربانی در سایت یا اپلیکلیشن تلگرام، خود را به ‌عنوان کاربری جدید با شماره وی به سایت معرفی می کنند که در این صورت کد تأییدی از طرف تلگرام و از طریق پیامک یا پیام در داخل اپلیکیشن تلگرام برای کاربر ارسال می‌شود.

  وی تصریح کرد: پس از ارسال کد تایید، هکر ها پیامی جعلی از سوی تلگرام را برای کاربر ارسال کرده و کد تاییدی را که نباید توسط کاربر افشا شود، از وی اخذ کرده و با داشتن این کد به اطلاعات شخصی فرد دسترسی پیدا می کنند.

  "باقریان" ادامه داد: با دسترسی به اطلاعات شخصی قربانی، بزهکاران با تهدید به انتشار این اطلاعات شروع به اخاذی از آنها می کنند.

  این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست: با هوشیاری در استفاده از شبکه های اجتماعی، به هیچ عنوان کد ورودی تلگرام خود را به مرجع درخواست کننده  ارسال نکرده و خود در معرض گرفتار شدن به دام اینگونه شیادان قرار ندهند  و در صورت مواجهه با چنین مواردی مراتب را سریعاً از طریق وب سایت www.cyberpolice.ir  به پلیس اطلاع دهند.

   

  *************************************************************************

  سایت جدید حقوقی حسین ادیب به نشانی www.adiblawyer.ir قابل دسترس می باشد .

   


  این مطلب تا کنون 26 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : تلگرام ,اطلاعات ,شخصی ,سایت ,هکرها ,پلیس ,اطلاعات شخصی ,برای کاربر ,کاربر ارسال ,توسط هکرها ,شخصی کاربران ,برای کاربر ارسال ,
  هشدار پلیس فتا

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر